KURSY JĘZYKOWE

UWAGA! SEMESTER 2018/2019 – Kurs „Niemiecki w biznesie” na Uniwersytecie Warszawskim. ZAPRASZAM 🙂

 

Prowadzę kursy językowe online oraz tradycyjne. Na lekcji rozmawiam z uczniem tylko w języku obcym. Stawiam przede wszystkim na skuteczną komunikację: zarówno poprawną pod względem gramatycznym, jak i adekwatną do danej sytuacji.

Moja metoda nauczania jest oryginalna, gdyż nie ograniczam się do jednej metody, tak jak to robią niektóre szkoły językowe 🙂 Łączę metodę konwersacyjną z gramatyczną poprzez różnorodne ćwiczenia, które są nastawione na praktyczne używanie języka niemieckiego. Uważam, że nie ma jednej metody dla wszystkich. Każdy jest na tyle wyjątkowy, że zasługuje na indywidualne podejście, bez nastawienia na „testowanie metod”.

Język niemiecki to moja pasja, ale poza tym moją pasją jest poznawanie ludzi, którzy podobnie jak ja interesują się językami w aspekcie kulturowym. Jako dawna emigrantka w Niemczech wiem, jakie słownictwo jest najbardziej potrzebne i co jest już przestarzałe.

  • WARSZAWSKIE SPOTKANIA JĘZYKOWE – odbywały się w latach 2015-2017

Spotkania językowe odbywały się w Warszawie w Restauracji Kwintesencja na ulicy Racławickiej. W jednym spotkaniu mogły uczestniczyć maksymalnie 4 osoby. Spotkania były konwersacjami na określone z góry tematy.

 

  • KURS na UNIWERSYTECIE OTWARTYM UW (III edycja kursu: luty-lipiec 2019)
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Uczestnicy kursu „Rozmowa kwalifikacyjna w języku niemieckim” na Uniwersytecie Warszawskim. Katalogi „Language Job Guide 2016” sponsorowane przez linguajob.pl.


OPINIE o mnie

Konferencja

Wykład dla studentów Wydziału Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, pt. „Im Spiegel der Sprache” („W lustrze języka”), kwiecień 2016

Poza indywidualną działalnością pracuję również jako lektor języka niemieckiego w takich szkołach, jak:

dos

2 responses to “KURSY JĘZYKOWE

  1. Pingback: Język niemiecki – trudny, nieromantyczny i niepotrzebny? (wpis gościnny) – Pani Dominika

  2. Pingback: Język niemiecki – trudny, nieromantyczny i niepotrzebny? (wpis gościnny) - Pani Dominika

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.